Szórakozási lehetőségek:
A partszakaszon éttermek, programok gyerekeknek homokvárépítő verseny, kötélhúzás, aerobic várja az idelátogatókat. A számos kitűnő strand (kék zászlós) mellett, érdemes megkóstolni a montenegrói konyha specialitásait a kiváló sonkájukat (njegusi prsut), a bureket, vagy a tengerkincseit. Tivat igen kedvező feltételeket nyújt a búvárok számára is. Szabadtéri színházi előadásokat is láthatunk és énekkarok is rendszeresen fellépnek.
Látnivalók lehetőségek:
Buca palota: Tivat középkori létezésére utalnak az egyházi feljegyzések és a Buća család XVI. századi reneszánsz palotája a város központjában. Manapság Régészeti és Néprajzi Múzeum ként működik, udvarán található a Szabadtéri színpad és a palota között a Szent Mihovil templom, mely a családi kápolna lehetett hajdan.
Szentháromság templom: A XIII. században, a szerb pravoszláv egyház megalapítója Szent Száva tengermelléki püspökségét a Tivathoz közeli félszigeten, a „Prevlakán”, rendezte be. A XIV. században egy korábbi bencés kolostor romjain új kolostor épült Szent Mihály Arkangyalnak szentelve. A várostól délre, a reptér irányába, egy könnyű sétával megközelíthető – az ásatások még folyamatban vannak, de így is jól körvonalazódik a 21 x 12,5 m-es középkori kolostor, mely a velenceik hódítása után 1452-ben megsemmisült és csak a XIX. században épült fel a közvetlen közelében a Szentháromság temploma.
Manapság a sziget a „Virágok Szigete” nevet viseli, mely a leander populációra utal. Az öböl középső szigete a Szent Márk sziget, vagy a „Stradioti”. A legenda szerint a velencei időkben ide telepedtek le a görög származású katonák. (stradiotes - katona). A 70-es években a szigetet bérbe vette a francia hotellánc, a „Club Mediteranee” és teljesen puritán üdülőtelepet hozott létre. Manapság a sziget elnéptelenedet, de kedvelt kirándulóhely, nagyszerű strandolási lehetőséggel.
A harmadik sziget az öbölben a Könyörületes Szűz Mária szigete, egy kis kolostorsziget, melyről nem tudni mióta áll az egyház tulajdonában. A feljegyzések a XVI. században említik először, volt a bencések és a ferencesek tulajdonában, a XIX. század végéig a kotori püspök rezidenciája, majd egészen napjainkig a jezsuiták birtokában. A Tivati- öböl gyöngyszeme minden év augusztus 15-én, Nagy Boldogasszony ünnepére díszes, fénylő ruhát ölt – a partról olyan látvány, mint egy kivilágított vitorlás hajó.
A Tivatban nyaraló vendégek bizonyára már az első nap után felfigyelnek a Padovai Szent Antal templom harangjátékára. Ez a csöppnyi katolikus templom a város felett található, a csónakkikötőből ugyan jól látszik esténként is, viszont autóval vagy gyalogosan i csak a benzinkút mögötti úton elindulva közelíthető meg.
A város központjában, a főút mellett található a Szent Száva, pravoszláv templom, a legfiatalabb templom a térségben. (1938-1967)
Tivatból továbbindulva Herceg Novi irányába, a várossal szinte teljesen összenőtt települést találunk, Donja Lastvát. Az út bal oldalán a házak közül egyszer csak előtűnik a Szent Rókus templom tornya. 1901- ben épült, miután a régi város Gornja Lastva lakossága, a jobb megélhetés érdekében letelepült a tenger mellé. A templom oltárát Szent Rókus képe díszíti, helyi – prčanji művészek munkája, féltve őrzött kincse egy ikon, mely a kotori katedrális védőszentjét, Szent Tripunt ábrázolja.
A régi város, Tivat felett található kb. 300m-en, Szent Mária temploma a XV. századból származik, a város saját önkormányzattal és iskolával működött a XIX. század végéig. Falusi turizmus kedvelőinek ajánljuk, látogassák meg augusztusban, amikor a település ünnepe van, és építésztáborokat szerveznek a montenegrói trónörökös védnökségével.
Solila – a kotori elágazásnál jobbra kanyarodva a régi só lepárló telep területén madárrezervátumot találunk védett madarakkal; flamingókkal, törpekormoránokkal.
Tivat kellemes hangulatú, viszonylag forgalmas nyaralóhely, amely a Kotorska-öböl Tivat nevű öblében fekszik a Vrmac hegység lábánál. Partszakasza nagyon tagolt. Tivat híres csodás parkjáról, ahol sok szubtrópusi és exotikus növény található, enyhe éghajlatának és buja mediterrán növényzetének köszönhetően kedvelt tengerparti üdülőhely, mely a part mellett 5 km. hosszan nyúlik el. Fõszezonban nagyon nyüzsgő a tengerpartja. Tivat pillanatnyilag a montenegrói tengerpart legdinamikusabban feljõdõ városa. Megálmodói szerint néhány éven belül ez lesz az Adria “Monte Carlo”-ja. A legfiatalabb város a térségben, Vrmca hegy lábánál fekszik a völgyben. A kotori arhívák szerint a XIV. században, az illír időkben a várost úgy említik mint Teude, Theode és Theudo, mely arra utal, hogy valaha Teuta királynő nyári palotája a mai város területén volt. De sajnos nagyon kevés írásos nyoma található, mi is történt itt valójában évszázadokkal ezelőtt. Több mint száz kunyhó található a szigeten, teljesen elbújva a sűrű mediterrán növényzet között. 1971 óta a tivati repülőtérnek modern kifutópályája van, ahol nem csak a hazai de a külföldi gépek is rendszeresen landolhatnak. A kikötő és a környezet több helyen is festői, így kellemesen telhet itt az üdülésünk. A kis szigetek és félszigetek a hajósokat is gyakran idevonzzák. Pálmafás sétányok, eldugott kis nyaralók és villák, itt a tengerparti romantika mellett még sok más kedvességet is kaphatunk.
Tivat, a róla elnevezett félsziget névadója közel négyezer lakosú település, mely a kotori öböl környéki települések között is a legrégibbnek számít. Nevét az oklevelek már a XIV. században említették Crni Plat néven. 1373-ban épült fel a település Szent Antal temploma is, melynek felirata az építési időn kívül az építés idejében a Kotori-öböl fölött hatalmat gyakorló Tvrtko bosnyák király nevét is feltüntette. Kotor fejlődésének megalapozója volt, hogy a XIX. század második felében, mikor a Kotori-öböl a Habsburg birodalomhoz került, Tivat lett a Monarchia legfontosabb hadi kikötője, és nagy hajójavító műhely is épült itt. A középkorban és később a tivati termőföldek miatt a város a kotori, prčanji, és dobrotai nemesek tulajdonában volt. Itt voltak a nemesek villái, nyaralói és a közös templom, mely 1373-ban épült. A Buca család gazdag hagyatékából fenn maradt egy csodálatos nyaraló, ahol ma a tivati múzeum és galéria található. A Prevlaka félszigeten volt az állomáshelye a Zetai katonaságnak a XIII - XV. században. Várossá a XIX. század végére nőtte ki magát Tivat, fél évszázaddal később a turisták is vendégei lettek a városnak.
Tivatban több helyen is találunk rendezett, kiépített és kavicsos kis strandokat, ahol nyugágyak és napernyők is bérelhetők. A tenger viszont az igali gyógyiszaphoz hasonló minőségű. Akik a nyílt tengeri strandot kedvelik, azok számára ajánljuk a Tivathoz tartozó Plavi Horizont-i homokos strandot, amely autóval és helyi közlekedéssel is megközelíthető. Tivatban mintegy 10 karbantartott strand található, ilyen Belane és Župa. Mindkettőt ciprus és borókaliget övezi. Tivattól kb.1 km távolságra északnyugati irányban egészen a Seljan fokig húzódik egy hosszú strand, amely helyenként homokos, helyenként apró kavicsos, sziklás részekkel tűzdelve, ennek folytatása a Donja Lastva, mólókkal, kisebb részekre tagolva a partot, amely homokos és sziklás. Tivattól délre a virágok szigetének szomszédságában fekszik a homokos Kalardovo strand, 250 m hosszan. Ennek szomszédságában sportpályák, vendéglátóipari egységek, és parkolók találhatók. Kalardovo elnyerte a Kék zászló elismerést. Ezen kívül jó fürdési lehetőség nyílik a Bigovo-öbölben, Tivattól délre, ahol a stand sziklás jelleggel rendelkezik. A tengerbe lépésnél iszapot találunk, melynek gyógyító hatása van. Szórakozásban, éttermekben és kulturális programokban sincs hiány.